Профілактичні і лікувальні заходи після лікування на курорті Трускавець

  Лікування на відомому курорті – це лише перший етап на шляху для одужання хворих. Стабільність досягнутих позитивних наслідків лікування великою мірою визначається правильними наступними заходами.

  Повернувшись з Трускавця, хворий потрапляє у звичайну обстановку з усіма її позитивними і негативними впливами. Під час лікування він отримував дієтичне харчування, вів правильний спосіб життя, проходив процедури та дихав свіжим повітрям. Регламентований розпорядок його режиму не потребував великого напруження сил. Відпочивальник перебував під наглядом медичного персоналу, а в дома його режим  різко змінився.

  Тому необхідно вжити всіх можливих заходів для пом’якшення негативних умов. Для цього необхідно два-три дні після приїзду відпочити у колі сім’ї. Деякий час не рекомендується ходити в кіно, зустрічатися з друзями та брати участь у спортивних іграх. Якщо не дотримуватися цих рекомендацій, може виникнути головний біль, поганий апетит, відхилення у функції різних органів, що провокує загострення захворювань.

  Відомо, що лікувальна дія мінеральних вод не припиняється й після закінчення лікування на курорті Трускавець. Фаза після дії мінеральних вод триває 1,5-2 місяці. Протягом цього часу, якщо самопочуття добре, не потрібно застосовувати інше лікування. Необхідно також стежити за своєчасним харчуванням і правильним чергуванням активної діяльності та відпочинку відповідно до віку. Лікувальна фізкультура, ранкова гімнастика і суворе дотримання інших правил гігієнічного режиму, включаючи режим харчування, прогулянки, сон з відчиненою квартиркою повинні міцно увійти в побут хворого.

  Через 1-2 місяці після курортного лікування доцільно приймати відвари і настої сечогінних трав. Вони є в достатній кількості а аптеках з рецептами приготування. Але приймати лікарські препарати без призначення лікаря суворо заборонено.

  Також лікарі рекомендують, після закінчення терміну лікування, займатися рухливою гімнастикою. Рухливість це фізіологічна потреба організму людини будь-якого віку. Якщо людина рухається це позитивно позначається на обміні речовин, покращується обмін кисню у легенях та сприяє відходженню піску та дрібних конкрементів із сечею. При цьому зменшується застій жовчі у жовчних шляхах, покращується просування їжі по шлунково-кишковому тракту та її засвоюваність.

  Повторне лікування в санаторії Трускавця і санаторії Моршина вважається показаним, якщо позитивний терапевтичний ефект зберігається не менш як 6-8 місяців. В разі відсутності позитивних зрушень у перебігу захворювання треба звернутися до уролога за місцем проживання і намітити заходи для ліквідації причин, що перешкоджають лікувальному впливу курортних факторів.

  Є запитання ? Ми Вам перетелефонуємо